.


Kontakt:

Jozef Benický
Habovka 263
027 32

tel: +421 (0)905 667 319
fax: +421 43(0)5393437
e-mail:
becy.benicky@gmail.com

Turistika v lete
Turistika v zime
Termálne kúpele ORAVICE (10 km)

Celoročná prevádzka.

Denná kapacita 900 osôb, okamžitá 600 osôb 2 bazény s termálnou vodu chladenou
- pre zimnú prevádzku na 36 – 38°C
- pre letnú prevádzku na 32 – 35°C
Zloženie: prírodná slabo mineralizovaná, sírovo – vápenato –sodno – horečnatá Vhodná na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva obličiek a močových ústrojov. V areáli kúpaliska sú poskytované masáže tela.


Aquapark Tatralandia (29 km)

Najväčší aquapark na Slovensku. Tobogány, kúpaliská, rôzne zábavné akcie - ideálna dovolenka pre celú rodinu. Celoročnú prevádzku v celom komplexe zabezpečuje termálna voda (26 - 38 °C).


 • 6 tobogánov, 6 termálnych kúpalísk
 • športové plochy
 • adrenalínová zóna
 • detský kútik
 • animačné programy

 • NAJDLHŠIA prekážková lezecká lanová dráha v Strednej Európe a prvá TARZANIA postavená mimo lesa - sa nachádza v areáli Aquaparku Tatralandia na rozlohe približne 5000 m2. Práve jej realizácia v tomto areáli ju predurčuje na celoročnú prevádzku. TARZANIA je určená všetkým tým, ktorí si chcú užiť patričnú dávku adrenalínu, miernu dávku fyzickej námahy a hlavne perfektný zážitok. TARZANIA pozostáva z troch trás, vybudovaných pomocou jednej veže a 32 stĺpov vo výške približne 7 m nad zemou.

  Tri stupne náročnosti:

  - vysoká - červená - 33 prekážok, dĺžka 470 m
  - stredná - modrá - 29 prekážok, dĺžka 440 m
  - nízka - zelená - 23 prekážok, dĺžka 390 m

  TO TU EŠTE NEBOLO! Divoký západ od júla už aj na Slovensku!
  Jedinečná westernová show WESTERN CITY Šiklův Mlýn v TATRALANDII!


  Identická kópia mestečka na americkom divokom západe z konca 19. storočia, vás privíta jedinečnou programovou show v štýle divokého západu s množstvom hereckých a kaskadérskych výkonov podporených pyrotechnickými efektmi, pri ktorej budete mať skvelú možnosť oboznámiť sa bližšie s kultúrou a spôsobom života v čase osídľovania amerického divokého západu.


  LIPTOVSKÁ MARA (28 km)

  -patrí medzi najznámejšie priehrady na Slovensku a v lete patrí medzi turisticky vyhľadávané oblasti. Na severnom brehu je vybudovaný Autocamping Liptovský Trnovec, kde sú možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, školy windsurfingu, člnkovania, vodného bicyklovania, minigolfu, rybárčenia. Možná je aj plavba výletnou loďou Liptov po zákutiach a zátokách priehrady.


  Oravská priehrada (28 km)
  - je jedna z najväčších vodných nadrží na Slovensku. Má rozlohu 35 km a priemernú hĺbku 15 m.

  Najvýznamnejšie strediská - sú Slanická Osada a Prístav. Obdivovatelia umenia určite nevynechajú výlet loďou na Slanický ostrov, ktorý vytvorila voda z kostolného návršia nad jednou zo zatopených obcí - Slanicou.

  Veľmi dobré podmienky nachádzajú na Oravskej priehrade aj vodní lyžiari a potápači, milovníci windsurfingu a jachtingu. Veľmi lákavé je pre turistov mesto Námestovo a okolie.


  Oravský hrad v Oravskom Podzámku (28 km) z roku 1297, tvorí neoddeliteľnú súčasť panorámy oravskej krajiny. Dnešná podoba hradu vznikla postupným budovaním obranných, obytných a hospodárskych stavieb v priebehu 13. až 18. storočia, čím hrad získal svoje jedinečné usporiadanie - Oravský hrad tvoria dolný, stredný a horný umiestnený na hradnom brale vo výške 112 m nad hladinou Oravy. Od roku 1953 hrad slúži ako múzeum. V súčasnosti Oravský hrad navštívi ročne okolo 80 000 - 90 000 návštevníkov.


  Františkova Huta (Podbiel 10 km)

  Počiatky hutníctva a baníctva v Podbieli spadajú do 17. storočia. Oravské panstvo získalo povolenie na stavbu železiarne v obci od Substituovaného banského súdu v r. 1819. Výstavba železiarne bola dokončená o 19 rokov neskôr a pomenovali ju Františkova huta. Dodávateľmi železnej rudy boli okolité bane v Juráňovej doline, Zuberci, Habovke, či Malatinej, no o železo, ktoré bolo krehké a lámalo sa nebol veľký záujem. Železiarne neprosperovali a od svojho vzniku mali problémy. Po zmene spoločenských pomerov v r. 1848 a zrušení poddanstva železiareň v r. 1863 zanikla.


  Západné Tatry Roháče (11 km)

  Roháče začínajú na východe Osobitou, ktorej nadmorská výška je 1687 metrov a Rohom (1571), ktorý sa spája s výbežkom hlavného hrebeňa. Spojovnicu tvorí Lúčna (1652). Samotný hlavný hrebeň tvorí Rákoň (1876), Volovec (2063), Ostrý Roháč (2084), Plačlivé (2126), Tri kopy (2163), Baníkov (2178), Pachoľa (2166), Spálená (2083), Salatín (2047), sedlo Parichvost, Brestová (1902), Zuberec (1746), sedlo Pálenica a na západe roháčsky oblúk uzatvára Sivý vrch (1805) a Biela Skala (1316).


  Turisticky najnavštevovanejšia v okolí je oblasť Roháčov a Sivého vrchu .
  Je to scénicky najkrajšia časť Západných Tatier utváraná po stáročia mohutnou ľadovcovou činnosťou.

  Na pomerne malom území je tu sústredené veľké množstvo prírodných útvarov, čo umocňuje u návštevníka v tejto oblasti nevšedné zážitky.

  Roháče sú horstvom náročnejšej pešej vysokohorskej turistiky.

  V okolí je niekoľko turistických chodníkov, ktoré môžu sú využívané na nenáročné prechádzky po okolí.

  Novootvorený chodník Stará cesta vedie priamo z Habovky na skanzen do Zuberca tichou lesnou cestičkou.
  Priamo z penziónu môžete vyjsť na turistický chodník a potom len obdivovať krásnu panorámu Roháčov.

  Bystrianska jaskyňa

  Bystrianska jaskyňa bola roku 1973 vyhlásená za chránený prírodný výtvor a nachádza sa juhozápadne od obce Bystrá. Dosahuje dĺžku vyše 1 km, z čoho roku 1968 sprístupnili 475 m. Predstavuje typ riečnej jaskyne vytvorenej v stredotriasových tmavosivých vápencoch podzemným tokom Bystrianky. Jaskyňa pozostáva z dvoch častí: zo Starej a Novej jaskyne.


  Demänovská jaskyňa Slobody

  Demänovská jaskyňa Slobody sa nachádza v Demänovskej doline a je najkrajšou jaskyňou rozsiahlej sústavy Demänovských jaskýň na severnej strane Nízkych Tatier. Vytvorila sa v sivomodrých (guttensteinských) vápencoch stredného triasu v šiestich poschodiach. Najnižším poschodím preteká riečka Demänovka, ponárajúca sa v ponoroch na Lúčkach. Na povrch znova vyviera v mohutnej krasovej vyvieračke - Vyvieranie, pri ústí bočnej dolinky rovnakého mena. Demänovská jaskyňa Slobody vyniká množstvom a pestrosťou kvapľových útvarov každého druhu. Jaskyňa má spolu so susednou Pustou jaskyňou celkovú dĺžku 8900 m.


  Jablonka - Poľsko (40 km)

  Každú stredu sa tu konajú tradičné trhy, ktoré sú obľúbeným miestom nakupovania pre miestnych ľudí a pre ubytovaných hostí. Vo štvrtok a v sobotu sa trhy konajú v meste Nowy Targ.
  Múzeum oravskej dediny (5 km)

  Je umiestnený uprostred horskej scenérie vytvorenej vrcholmi Pálenice, Sivého vrchu a Brestovej na juhu, Osobitej na východe a masívnom Mnícha na západe. Jeho stredom preteká Studený potok, na brehoch ktorého je na ploche približne 20 ha postavená dedina - súbor charakteristických ľudových stavieb z jednotlivých oravských regiónov. Zastúpená je juhozápadná oblasť dolnej Oravy, stredná a horná Orava, ako aj severovýchodná tatransko-goralská oblasť a severozápadná beskydská oblasť.


  Vodný mlyn na Oblazoch v Kvačianskej doline (9 km)

  Kvačianska dolina spolu s Prosieckou dolinou patria medzi vyhľadávané turistické ciele. Pri potoku Kvačianka stojí starý drevený mlyn a píla.
  Skalkove lezenie

  Skalkové lezenie je veľmi obľúbeným športom. U nás si môžete zaliesť cesty obtiažnosti od V+ do IX+. Skalka je od Habovky vzdialená asi 5 km.

  V Zuberci pôjdete smerom na roľnícke družstvo. Pred objektom družstva odbočíte doľava a po zhruba 1 km Vás privíta krásny vápencový skalný útvar - Vápenka. Horolezecké cesty sú prehľadne značené a je tam vyznačená aj obtiažnosť.

  Poz: materiály v sekcii OKOLIE sú čerpané z www.habovka.sk

  .
      web & design:  M. Urban & Don-k3y